جلال زاده : آذربایجان غربی پیشتاز ورزش کشور/ اورمیه پایتخت والیبال ایران

 

 جلال زاده : آذربایجان غربی پیشتاز ورزش کشور/ اورمیه پایتخت والیبال ایران

استاندار آذربایجان غربی گفت: تربیت وزرشکاران حرفه ای، کسب مدالهای جهانی و میزبانی مسابقات بین المللی، این استان را پیشتاز ورزش کشور کرده است.

ostandar جلال زاده : آذربایجان غربی پیشتاز ورزش کشور/ ارومیه پایتخت والیبال ایران valibal خبرگزاری ورزش ارومیه

به گزارش خبرگزاری ورزش ارومیه به نقل از مهر، وحید جلال زاده ظهر جمعه در آیین افتتاح چهارمین دوره مسابقات دانش آموزان آذربایجان غربی با اشاره به موقعیت خاص مرزی استان و مبادلات فرهنگی و اجتماعی با کشورهای همسایه، افزود: کسب ۱۰ مدال جهانی، ۲۸ مدال آسیایی، اعزام ۳۰ ورزشکار به گوانگجو و میزبانی مسابقات بین المللی این استان را پیشتار ورزش کشور تبدیل کرده و این استان پتانسیل تبدیل شدن به قطب ورزش کشور در عرصه بین الملل را دارد.

وی در ادامه با اشاره به میزبانی موفق از مسابقات والیبال کاپ مردان آسیا و دانش آموزان آسیا، اظهار داشت: امیدواریم مسابقات والیبال جوانان آسیا نیز به مزبانی ارومیه طی مهر سال ۹۱  برگزار شود و با افتخار اعلام می کنیم ارومیه پایتخت والیبال کشور است.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به امکانات و زیرساختهای مناسب و مختلف ورزشی در استان گفت: در چند سال اخیر آذربایجان غربی به شایستگی مسابقات مختلف بین المللی در رشته های مختلف ورزشی را میزبانی کرده است.

جلال زاده با گرامیداشت حضور ورزشکاران داخلی و خارجی در این دوره از مسابقات، روزهای به یاد ماندنی را برای آنان در ارومیه آرزو کرد.

برگزاری جشن ملل در دهکده چی چست، برگزاری نمایشگاهی از هنر و صنایع دستی آذربایجان غربی برای میهمانان و بازدید از موزه و کتابخانه مرکزی ارومیه از برنامه های جنبی این مسابقات است.

چهارمین دوره مسابقات والیبال دانش آموزی آسیا با حضور شش تیم خارجی و دو تیم داخلی ایران و آذربایجان غربی در شهرستان اورمیه از ۲۱ تا ۲۸ مهرماه برگزار می شود.

/ 0 نظر / 7 بازدید